DEMÓ 3 - Híres magyarok

Virtuális múzeumpedagógiai játékok a 9-12. évfolyam számára

A november 9-i Feltalálók Napja és a november 10-i Tudomány Világnapja apropóján érkezik a Mozaik Múzeumtúra és a Felelős Szülők Iskolája újabb közös rendezvénye, a DEMÓ 3, vagyis a Digitális Edukációs Múzeumi Órák 3. online eseménye, Híres magyarok tematikával.

Ezúttal 4 külön korosztály (3-4. évfolyam, 5-6. évfolyam, 7-8. évfolyam, 9-12. évfolyam) számára összeállított ingyenesen elérhető, játékos virtuális múzeumpedagógiai feladatokkal érkeznek a szervezők november 23-án az országosan és határon túlról csatlakozó diákok és pedagógusok számára.

SorszámMúzeumAz óra témája
1 Atomenergetikai Múzeum
Híres magyarok az atomenergetikában - Teller Ede (videó, Redmenta)
2 Dobó István Vármúzeum Az egri vár nagyjai - Dobó István, Tinódi Lantos Sebestyén, Balassi Bálint és Gárdonyi Géza (LearningApps)