DEMÓ 3 - Híres magyarok

Virtuális múzeumpedagógiai játékok a 5-6. évfolyam számára, humán feladatok

A november 9-i Feltalálók Napja és a november 10-i Tudomány Világnapja apropóján érkezik a Mozaik Múzeumtúra és a Felelős Szülők Iskolája újabb közös rendezvénye, a DEMÓ 3, vagyis a Digitális Edukációs Múzeumi Órák 3. online eseménye, Híres magyarok tematikával.

Ezúttal 4 külön korosztály (3-4. évfolyam, 5-6. évfolyam, 7-8. évfolyam, 9-12. évfolyam) számára összeállított ingyenesen elérhető, játékos virtuális múzeumpedagógiai feladatokkal érkeznek a szervezők november 23-án az országosan és határon túlról csatlakozó diákok és pedagógusok számára.

5-6. évfolyam részére - Humán feladatok

SorszámMúzeumAz óra témája
1 BTM tagintézményei: Budapest Galéria - Varga Imre Gyűjtemény Varga Imre szobrászművész alkotásai, Ki kicsoda játékok (LearningApps)
2 Debreceni Református Kollégium Múzeuma és Szabó Magda Emlékház Csokonai Vitéz Mihály különleges személyisége (videó, Wordwall)