Petőfi Irodalmi Múzeum

Petőfi Sándor, Károlyi György gróf

Vissza a virtuális feladatsorhoz, 3-4. évfolyam

Vissza a virtuális feladatsorhoz, 5-6. humán

Több, mint Petőfi; több, mint irodalom; több, mint múzeum!

A Petőfi Irodalmi Múzeum célja a magyar irodalmi örökség minél teljesebb körű gyűjtése, feltárása, a klasszikus és kortárs magyar irodalom sokoldalú bemutatása és közvetítése a világ sokféleségét elfogadó, anyanyelvi és kulturális identitás támogatásának jegyében.
Célunk a széles körű társadalmi beágyazottság megvalósítása, a kulturális emlékezet ébrentartása és folyamatos gazdagítása az irodalom és a társművészetek közötti párbeszéd személyes és közösségi élményeinek biztosításával.

------------------------------------------

A titkos átjáró

Ez az "átjáró" a Károlyi-palota Lotz termébe vezet, ahol megnézegethetjük, milyen fényűző pompával vette körül vendégeit Károlyi György gróf és elképzelhetjük saját, mesésen kényelmes szalonunkat. Miután kényelmesen elhelyezkedtünk, körülnézhetünk, milyen híres írókhoz kötődő érdekes tárgyakat és mesés történeteket gyűjt a Petőfi Irodalmi Múzeum a Károlyi-palotában, miféle különleges lényekkel találkozhatunk, ha például fellapozzuk a múzeumi mesekönyvet. A virtuális szalonhoz kapcsolódó feladat során kiderül, bárhol és bármilyen tárgyból lehet irodalmi kincs, ha tartozik hozzá egy emlékezetes történet.

A feladatot ITT találjátok!

----------------------------------------------------------------------

5-6. évfolyam részére, humán feladat

#Petőfi#fame

A Ki vagyok Én? - Petőfi választásai című kiállításunk egyik legizgalmasabb termében, Petőfi költővé válása kapcsán, azt a kérdést járjuk körül, mi kell ahhoz, hogy az emberből világhírű költő legyen? A virtuális kiállítótérben izgalmas kérdéseket emeltünk ki a költő életútja, névválasztása, saját brand-építése kapcsán: szó esik majd például a költő nonkomformista habitusáról, nyilvános megjelenéseinek tudatos megtervezéséről vagy a híres dagerrotípia történetéről. A feladatokkal Petőfi karakterének, döntéseinek kortárs adaptációját céloztuk meg: választható például a költő Instagramjának vagy ruhatárának megtervezése.

A feladatot ITT találjátok!

----------------------------------------------------------------

www.pim.hu