Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Digitális Edukációs Múzeumi Órák - DEMÓ

Tarján Vilmos és a New York kávéház

Vissza a virtuális feladatsorhoz, 9-12.évfolyam

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum országos szakmúzeum, melynek gyűjtőköre kiterjed a hazai kereskedelem (kis- és nagykereskedelem, áruvásárok, a nemzetközi kereskedelem, pénzügyi kereskedelem, biztosítás és szerencsejáték), a vendéglátóipar (szállodaipar, egyéb vendéglátóipari helyek), valamint a turizmus, idegenforgalom történetének kulturális javaira.

Az 1966-ban létrejött – a világon máig egyedülálló – országos gyűjtőkörű intézmény a világörökség részét képező budai várnegyedben, az utcának nevet adó egykori Fortuna fogadó patinás épületében kezdte meg működését, ahol 2005 nyaráig tevékenykedett. 2006 szeptemberétől 2011 júniusáig az V. kerületben, a Szent István-bazilika mellett, a volt Magyar Külkereskedelmi Bank épületében működött. 2011 őszétől új helyszínen, a régi Óbuda központjában, Krúdy Gyula egykori házában, a Korona tér 1. szám alatt fogadja látogatóit.

Ismerd meg a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumot a bemutatkozó videóból!

Feladat:

Túrjunk bele együtt a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteménybe!

Vajon mire viheti egy találékony ember, akit érdekel a körülötte zajló világ? És hogy kerülhet ide egy kis kávé és egy fóka?

Kattints a linkre, és megtudod!