Magyar Mezőgazdasági Múzeum

Baross László

Vissza a virtuális feladatsorhoz, 9-12.évfolyam

A Városligetbe látogatók kedvelt célpontja a Vajdahunyadvár, mely Európa legnagyobb mezőgazdasági gyűjteményének ad otthont.

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum jövőre lesz 125 éves. Fennállása alatt túlélte a történelmi viharokat, és ma is elhivatottan őrzi és mutatja be a mezőgazdaság értékeit, kincseit. Ha szeretitek az erdőt - mezőt, a növényeket – állatokat, akkor itt a helyetek, gyertek, látogassatok meg bennünket!

Kilenc állandó és számos időszaki kiállításunk, negyven gyűjteményünk segítségével láthatjátok a hazai mezőgazdaság, erdészet, vadászat, halászat, a szőlő és a bor, az állatok háziasítása, az erdők és növények, a lótartás fejlődését, történetét.

Nálunk megtekinthettek világrekordnak számító szarvas-, dámvad-, őz- és vaddisznó trófeákat; a toronytúrákkal és a vártörténeti sétákkal pedig az épületegyüttes történetét ismerhetitek meg.

Ez a videó a bánkúti búzanemesítőről, Baross Lászlóról szól. Válaszoljátok meg a hozzá kapcsolódó kérdéseket is! Kellemes szórakozást!

A videóhoz tartozó játékot ITT éritek el!

---------------------------------------------------------------------------

www.mezogazdasagimuzeum.hu