Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum - Műszaki Tanulmánytár

Goy Andor

Vissza a virtuális feladatsorhoz, 5-6 reál

A Közlekedési Múzeum országos gyűjtőkörű, állami fenntartású létesítmény, melynek központja és fő kiállítóhelye Budapest XIV. kerületében, a Városligetben volt. Több más budapesti és vidéki kiállítóhellyel is rendelkezik. Magyarország egyik legrégibb alapítású, műszaki jellegű múzeuma. 2008 novemberében a Közlekedési Múzeumot összevonták az Országos Műszaki Múzeummal. Az új intézmény neve: Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum.

Műszaki Tanulmánytár

A Műszaki Tanulmánytár Magyarország egyik legkülönösebb kiállítóhelye. Egyfajta hibrid kiállítótér ez, hiszen csarnokaiban nem hagyományos értelemben vett tárlatokkal találkozhatnak a látogatók – 2006-os nyitásakor az intézmény gyakorlatilag belső raktárait tette elérhetővé, látogathatóvá a külvilág számára. Világszabadalmak, első példányok, és hatalmas erőgépek egyaránt megtalálhatók a gyűjteményben. Igazi látványorgia ez a műszaki kultúra és a dizájn rajongóinak – egyben kiváló tanulási, szórakozási lehetőség a technikatörténet iránt érdeklődőknek. Koncentráltan, óriási mennyiségben tekinthetők meg az elmúlt évszázadok technikai csodái és a mindennapok hétköznapi vívmányai, háztartási, elektronikai eszközei. Távcsövek, fényképezőgépek, számítástechnikai és elektromos gépek, az optika, a finommechanika és a geodézia kiemelkedő találmányai sorakoznak a polcokon. Titkosügynökök által használt parányi fényképezőgépektől kezdve a hatalmas csillagászati távcsövekig, a felbecsülhetetlen értékű világórától az elektromos gerjesztésű hangvillán át, egészen a retro diavetítőkig és kávéfőzőkig terjed a kiállított tárgyak sora.

5-6. évfolyam részére, reál feladat

Nézzétek meg a videót és játszatok velünk!

--------------------------------------------------

Tagintézmények, kiállítóhelyek: